DOSERAY

DEPOLAMA-DOZAJ-TRANSFER  

 

Sultan Makina Ltd.Sti.

+90-226 353 21 21

info@doseray.com     ROTARY VALVE ENGLİSH

bazalt dirsek

Aşınmaya Dayanıklı Dirsekler

 

boru kaplin

Seramik Kaplama Dirsekler

PNÖMATİK TAŞIMA,  aşınmaya dayanıMLI DİRSEKLER

Mühendislik Polimeri Dirsekleri
Söz konusu dirsekler bazalt, seramik vs dirseklere göre çok daha kolay uygulanabilir yapıya sahiptirler. Özellikle hafifliği ile öne çıkarak kolay kullanıma sahiptir. Çok yüksekteki boru hatlarında iş güvenliği ve bakım kolaylığı yüzünden yaygın olarak kullanılırlar. . Helikoid bir yay göbeği ile tek parça olarak SINT mühendislik polimerinden üretilirler


Diğer Özellikleri:
Geniş malzeme darbe bölgesi
PlaStik pelletler, granüller, kum ve ince, aşındırıcı veya kimyasal olarak yüksek agresif tozlar için SINT versiyonlara sahiptir.
PN tipi bağlantı flanşlarına uyumludur.
Geleneksel karbon veya paslanmaz çelik boru dirseklerinden daha yüksek aşınma direncine sahiptir.
Esnek ve hafiftir.
Azaltılmış gürültü seviyesine sahiptir.
Hem vakum hem de pozitif basınç taşıma için, düşük yoğunluklu seyreltilmiş faz pnömatik taşıma.
Malzemede mekanik bozulma veya biyokimyasal ayrışma riski yoktur.
SINT mühendislik polimer döküm gövde tasarımı.
PlaStik pelletler, granüller, kum ve ince, aşındırıcı veya kimyasal olarak yüksek agresif tozlar için SINT versiyonlarına sahiptir.

 

Aşınmaya Dayanıklı Dirsek Kullanım Alanları Nedir?
Madencilik , Kömür - Çimento - Kalsit – Dolomit - Soda - Kum - Metal Tozu – Kaolin - Feldspat - Alçı – Kireç vs..

polimer dirsekbazalt dirsek

 


.Aşınmaya Dayanıklı Bazalt Dirsekler
Bazaltın kimyasal kompozisyonunda demir, sülfat, magneziyum ve olivin bulunan volkanik kökenli bir taş olan Bazalt Taş yoğun, sert ve dayanıklı yapıya sahiptir. Kırıldığında homojen yapısını korumaya devam eder dağılmaz.Bazalt, volkanik bir patlamadan sonra ortaya çıkan katmanlar arası cisimler veya lav akıntıları şeklinde bulunabilen volkanik kökenli bir kaya olan en yaygın doğal taştır.

Mineralin yapısı porfir, camsı veya kriptokristal afiriktir. İlk çeşidin kayaları, az miktarda siyah piroksen prizmalarının safsızlığının yanı sıra sarı bataklık rengine sahip izometrik olivin kristallerinin varlığı ile ayırt edilir.


Taşın yoğunluğu 2530-2970 kg/m2'dir; Su emilimi %0,25 ile %10,2 arasında değişmektedir. Poisson oranı 0.20-0.25'tir. 0°C'de özgül ısı kapasitesi 0.85 J/kg K. Erime noktası 1300-1400 °C aralığındadır, bazı durumlarda bu rakam 1450 °C'ye ulaşır. Direnç 60-400 MPa aralığındadır.
Doğada serbest halde bulunan bu taş, kimyasal kompozisyonu zenginleştirilerek ergitildiğinde ve tekrar dirsek şeklinde dökümle formlanır ve yüksek mukavemetli bir duruma gelir.

 

 

ağır hizmet Tipi seramik boru ve dirsekler

Genellikle ağır şartlar altında çalışan uygulamalar için tavsiye edilen boru dirseğidir. İç içe geçirilmiş seramik bilezziklerin birbirine eklenmesi ile oluşur.Flanşları DIN normuna göre imal edilir. Bazalt dirseklere karşı alternatif olarak kullanılır. Yüksek mekanik dayanıma sahiptir.

Seramiklerin en geniş uygulaması mükemmel mekanik özelliklerinden gelir.

Yüksek sertlik ve aşınma direnci, elaStikiyet modülü, kapsamlı ve ekstrüzyon mukavemetleri, yüksek mekanik gerilimlerin beklenildiği yerlerde seramik parçaların uygulanmasına olanak sağlamıştır. Seramik astarlı dirsekler ve tüpler, pnömatik ve hidropnömatik transport gibi farklı sektörlerde geniş uygulama alanına sahiptir

 

 

 aşınmaya karşı seramik dirsek

pASLANMAZ Dirsekler

kaplin, coupling

Pnömatik transfer sistemlerinde hava+ürün karışımı transferin cinsine göre 2-22m/sn hızla hareket eder. Bu iletim sırasında hattaki basıncı daha fazla arttırmamak, akışı kesmemek amacı ile geniş radüslü dirsekler kullanılır. Bunun yanında standart olan geniş açılı dirsekler sayesinde ,aşınma yada başka bir nedenden dolayı değiştirildiğinde hat üzerinde extra revizyon yapmaya gerek kalmaz.

kaplinboru bağlantı elemanları

  • Etiketler:.boru bağlantı elemanları, boru bağlantı parçaları,pnömatik transfer kaplinleri, kaplin, eurac kaplin, eurac bağlantı elemanı, morris bağlantı elemanı, morris kaplin, geniş açılı dirsek, boru tamir kelepçeleri, pnömatik transfer dirseği, plaStik hammadde boru kelepçesi,, boru  bağlantı elemanları, geniş açılı dirsek, bazalt dirsek, aşınmaya dayanıklı dirsek,seramik dirsek
DAHA FAZLASI