DOSERAY

DEPOLAMA-DOZAJ-TRANSFER  

 

SULTAN MAKİNA LTD.ŞTİ.

+90-226 353 21 21

info@doseray.com     ROTARY VALVE ENGLİSH

silo boşaltma sistemleri

Binactivators

Bin activators, silo akışkanlaştırma çözümleri.

bin activators

Boşaltma Sistemleri

Zor katı akışkanlar için silo - bunker akış kontrol sistemleri.

silo boşaltma sistemleri - bın actıvators

Vibrasyon koniği, bin aktivatör, sarsak ,rotoflow; toz akışkanların silo ve bunkerlerden boşaltılmasını sağlayan vibrasyonlu koniğin temel adıdır. Dökme olarak alınan ve akıcı olmayan malzemelerin depolandıktan sonraki temel problemi akıcılıktır. İlk olarak köprülenme olarak karşımıza çıkan bu sorun ortamın fiziksel , atmosferik şartları, nem, yoğunluk ve ürünün spesifik özellikleri ile de birleşince boşaltma ile ilgili sıkıntıları yanında getirebilir.

İç yada dış mekan silolarında depolanan toz yada granül yapıdaki maddeler farklı yöntemler kullanarak boşaltılabilir. Silo Boşaltma sistemi daha çok sonraki prosesin veya taşımanın tipi (pnömatik,mekanik),depolanan ürünün cinsi(aşındırıcı vs…yoğunluğu, karakteristiği, partükül büyüklüğü) ve kapasite ile ilgilidir. Kurulumunu yaptığımız kimya,yapı ve gıda proseslerindeki toz hammaddeler (toz şeker, un, kakao, pudra şekeri,nişasta,çimento, kalsit,PP..vs) 60 derecelik koniklerle başlayan granül-toz malzeme yolculuğu vibrasyon konikleri yada diğer adıyla (bin activator-bin activators-bin aktivatör-silo aktivatörü-Vibrasyon Koniği, Sarsak, rotoflow).
Bin aktivatör yardımı ve farklı frekans ve güçteki titreşim yardımıyla malzemeyi orantılı-orantısız bir şekilde çıkış nozulundan aşağıya dökülmesini sağlar.Bin aktivatör könikleri vibrasyonu silonun tüm içine ilettiği için segregasyon probleminin önüne de geçer. Segregasyon sadece akışla ilgili bir problem değil farklı tane boyutlarından oluşan malzemenin silo içinde farklı karekteristik göstermesi anlamına da gelir.Toz granül yapıdaki malzemenin silo içindeki segregasyonunu önlemenin ilk ve temel yollarından biri de bin aktivators-bin aktivatör uygulamalarıdır.

 

bin aktivators


Eğer bin aktivatör- bin activator sonrası, Pnömatik transfer-nakil yapılacaksa vibrayon koniği,bin aktivatör sonrası malzeme seçilen transfer fazına göre hatta giderek basınçlı kabı veya hava kilidini besleyebilir.

silo discharge material

bin aktivator

 

bin aktivator

Bin Aktivatör PDF KATALOG

Rotoflow-Bin Aktivatör Çalışma Prensibi

Diğer adı ile (bin activator-bin activators-bin aktivatör-silo aktivatörü-Vibrasyon Koniği, Sarsak, rotoflow) yardımı ve titreşim yöntemiyle malzemeyi orantılı- orantısız bir şekilde bin aktivaörü oluşturan vibratörlerin çalışma frekansına göre çıkış nozulundan aşağıya dökülmesini sağlar.
Bin aktivatör könikleri vibrasyonu silonun tüm içine ilettiği için ayrıca segregasyon probleminin önüne de geçer. Segregasyon sadece akışla ilgili bir problem değil farklı tane boyutlarından oluşan malzemenin silo içinde farklı karekteristik göstermesi anlamına da gelir.Toz granül yapıdaki malzemenin silo içindeki segregasyonunu önlemenin ilk ve temel yollarından biri de bin aktivators-bin aktivatör uygulamalarıdır.  Her nekadar bin aktivatörler bu işin çözümü gibi görülse de bloklaşan ve akışı engelleyen hammaddeler için topak kırıcı lump breaker uygulanmasıda sisteme dahil edilebilir.

BİN aKTİVATÖR Konik tipleri

 • Bizler biliriz ki her proses birbirinden farklıdır.Yöntem aynı olsa da kritik noktalardaki çok küçük ayrıntılar prosesleri durdurma noktasına bile getirebilir. “Bizler buna kısaca her prosesin rejmi ayrıdır tabirini kullanırız..” Bu yüzden Vibrasyon Konikleri,Bin aktivatör,bin activators depolanacak ürünün cinsi ile orantılı bir şekilde farklılık gösterirler.
  1.Malzemenin Akışkanlığı (Statikliği)
  2.Granül Büyüklüğü yada büyüklükleri
  3.Granül Yapısı-(Birbirini kitlemesi-Örneğin uzun yassı makarna
  şeklindeki hammaddelerin akışkanlığı formsuz granüllere göre daha
  zordur.)
  4.Kapasite
  5.Aşındırıcılık Etkisi
  6.Koroziflik şeklinde kısaca sıralanabilir.
  Bu da duruma göre bin activator’un yani iç koniğinin açısını,tipini, seramik teflon kaplama özelliğini yada akışkanlığa göre ulpolen,kestamid tarzı aşındırıcı olmayan fakat akışkanlığı arttırıcı ek donanımlar katmaya neden olur.Ayrıca tüm bu ek değişiklikler deflektör kısmı içinde geçerlidir.

Köprülenme Problemlerine Son

Silo yada bunker boşaltmak zaman zaman ürünün özelliğine göre sıkıntı oluşturması proseste ekipman eksikliği anlamına gelir. Özellikle köprülenme problemleri bunların başında gelir.Bin aktivatör, rotoflow, silo sarsağı gibi isimlerde alına vibrasyon koniği bunun yegane çözümüdür.


Segregasyon Çözümleri

 bin activators,rotoflow

Diğer adı ile (bin activator-bin activators-bin aktivatör-silo aktivatörü-Vibrasyon Koniği, Sarsak, rotoflow) yardımı ve titreşim yöntemiyle malzemeyi orantılı- orantısız bir şekilde bin aktivaörü oluşturan vibratörlerin çalışma frekansına göre çıkış nozulundan aşağıya dökülmesini sağlar.
Bin aktivatör könikleri vibrasyonu silonun tüm içine ilettiği için ayrıca segregasyon probleminin önüne de geçer. Segregasyon sadece akışla ilgili bir problem değil farklı tane boyutlarından oluşan malzemenin silo içinde farklı karekteristik göstermesi anlamına da gelir.Toz granül yapıdaki malzemenin silo içindeki segregasyonunu önlemenin ilk ve temel yollarından biri de bin aktivators-bin aktivatör uygulamalarıdır.

 

 

 •  rotoflow,bin aktivatör, titreşim koniğibin aktivators, silo sarsakbin aktivators, silo sarsak
 • Etiketler: bin activators, bin activator, bin aktivatör, bin aktivator, bin,activator, bin discharger, vibrasyon koniği,rotoflow, silo boşaltma, silo boşaltma sistemleri , fluidized bed, silo havalandırma, hava ile silo boşaltma, silo boşaltma, silo boşaltma sistemleri , fluidized bed, silo havalandırma, hava ile silo boşaltma, vibrasyon konikleri, bin activators,silo sarsak, silo sarsağı, rotoflow, titreşimli konik, silo titreşim koniği


DAHA FAZLASI