DOSERAY

DEPOLAMA - DOZAJ - PROSES  

 

SULTAN MAKİNA LTD.ŞTİ.?

+90-226 353 21 21

info@doseray.com     ROTARY VALVE ENGLISH

pnömatik elek, hat tipi elek

Pnömatik Elek

Pnömatik taşıma, blower ile transfer hatları için vakum-basınç proseslerine öözel  elek-eleme çözümleri..

mikro dozaj

Seperatörler

Silo - bunker doldurma kontrol elekleri.

Hat tipi pnömatik elek (vakum-basınç)

Depolama yaparken veya depolamadan sonraki mekanik, pnömatik nakil proseslerinde kullanacağınız hammaddelerinizi mıknatıs ve merkezkaç kuvveti ile çalışan pnömatik eleklerde eliyor ve prosesinize temizlenmiş olarak işleme hazır hale getiriyoruz. Silolara silobas ile mal doldurulurken kullanılan elektipi ile proses çalışırken kullanılan elek tipi(yanda) birbirinden farklı yapıdadır. Eleklerimiz özellikle gıda ve kimya proseslerinde sıklıkla kullanılan cinstendir. Elek kapasitesi elek delik aralığı ile direkt olarak orantılırı. 550mikrona kadar eleme kapasitesine sahip olan eleklerimiz istenilen delik aralıklarına kadar da arttırılabilir.


PDF KATALOG

Silo eleği

Prosese girecek ürünler eğer dökme olarak alınıyorsa proses girişinde de kapasiteyi engellemeyecek şekilde kabaca elenebilir. Sabit ama yüksek geçirgenliğe sahip olan bu eleklerin ana kullanım amacı çok büyük parçaların siloya girmesini engellemektir.

 

Özel Dizayn Elekler

Prosesinizin durumuna göre aşınmaya karşı , sıcaklığa duyarlı, yüksek kapasiteli, toz ve granül formundaki katı akışkanlar için spesifik eleme çözümleri üretiyoruz.

Prosesinizi
Kontrol Edin

elekpnömatik elek

Blower İle Taşırken Eleme Nasıl Yapılır?

Kolay temizleme, kolay bakım, kendi kendine otomatik boşaltma, gıda,kimya proseslerine uygun, basınç ve vakum altında çalışmaya uygun, 1ton/saat -10ton/saat kapasite, 500-1500mikron aralığında eleme aralığında özel imalatlar üretim programı içindedir.

 

Pnömatik transfer yaparken (vakum-basınç) ürün imalata girmeden son aşamada elenir.Bu eleme ile prosesinize sadece kabul edilebilir büyüklükteki granül-toz formundaki katı akışken girmesine izin verilirken. İstenilen özellikte olmayan diğer parçacıklar sepere edilir. Bu durum özellikle gıda prosesleri için büyük önem arz eder.

Örneğin un kendi bünyesinden değirmenlerden geldiği sırada un biti larvalarını barındırır.  Bu larvalar eğer üretime girmeden önce ayrıştırılmaz ise imalatda hiç hoş olmuyan durumlara neden olabilir. Ayrıca hat tipi bu eleklerdeki en önemli özelliklerden biri de otomatik temizleme özelliğidir. Batch çalışan sistemlerde süpürme esnasında otomatik olarka kendini temizler. 

 

 

 

 

  • Etiketler:pnömatik hat eleği, un eleği, silo eleği, vakum elek, basınç elek, pnömatik taşıma elek, pnömatik, taşıma, elek,un eleği,, un eleme makinası, un eleği, vakum altında çalışan un eleği, basınç altında çalışan un eleği, blower ile un eleme, ambarlı elek, un eleme, blower lek makinası