doseray

DEPOLAMA-DOZAJ-TRANSFER  

 

SULTAN MAKİNA LTD.ŞTİ.

+90-226 353 21 21

Çalışma Saatleri: 08.30-17.30

filtre

Toz Tutma

Toz tutma sistemleri, silo bunker filtreleri

filte, jet pulse filtre

Sistemler

Proses Filtreleri, sürece özel filtre üretimi, siklon filtreler,mikser filtreleri

Silo - bUNKER FİLTREleri

Pnömatik yada mekanik işleme tabi olan tüm toz formundaki  hammaddeler (katı akışkanlar)  prosese girdikten sonra mutlaka ortamda tozutmaya neden olur.Bunun önüne geçmek, malzemeyi tekrar havadan ayırmak için toz tutucular yada diğer adıyla filtreler kullanılması gerekir.

Filtreler, proseslerinizin özelliği, taşınan malzemenin partikül büyüklüğü, vakum ve basınç altında çalışma durumuna göre paket toz tutma, jet-pulse filtre, siklon  çözümleri ile ortamı insan sağlığına zarar vermeyecek optimum hale getirir.

Tüm Transfer işlemlerinde ve jet-pulse filtre imalatında avrupalı çözüm ortaklarının yanında yerli filtre medyası imalatçıları ve spesifik filtre elamanı üreten firmalar ile birlikte konstrüksiyonu tarafımızdan geliştirilmiş jet pulse temizleme sistemleri imal edilmektedir. Filtre elemanları ise prosesin durumuna göre  %100 Teflon(DuPont) , anti statik,anti nem FDA onaylı şeklinde torbalı,kaset,kartuş şeklinde farklılıklar göstermektedir. .Bunun yanında prosesin durumuna göre ısıya,neme ve yanmaya karşı özel filtre medyaları ile prosesiniz için en uygun filtre sistemleri de üretim programının içinde yer almaktadır.

Filtre PDF KATALOG

SİKLONLAR ve JET PULSE FILTREler

Tüm pnömatik sistemlerde, santrifüj hareketi yardımıyla
hava ile tozu birbirinden ayıran konik konstrüksiyona siklon adı verilir..Siklonlara belirli bir hava debisi ile gelen hava toz-granül karışımı, siklon denilen bu konik konstrüksiyona girdiği zaman kesitin büyümesinden dolayı yavaşlar ve vortex (dönü) hareketini yapar.
Yani hava ile toz ürün karışımı hızlı hareketten birden faz değişikliğe uğrayarak daha büyük bir hacime çıkınca toz yada granül malzeme yerçekiminden ve santrifüjden dolayı aşağıya doğru düşer, hava ise atmosfere çıkar. Kısaca siklonlar bu şekilde çalışır. Siklonlara giriş kare,dikdörtgen,yuvarlak ve tanjant olabilir. Bu prosesin durumuna göre değişiklik gösterebilir.

Toz tutma becerileri...

Tüm filtre elemanları Max 150C gibi sıcaklıkta çalışma ve 5mikron partikülleri tutacak şekilde imal edilmiş olup küçük çaplarda pilesiye edilerek yüksek toz tutma alanlı filtrelerdir. Bunun yanında kullanılacak prosese göre 1-Yüzey Parlatma,2-Kalender,3-Teflon Emdirme 4-Ptfe kaplama 5-Özel reçine kaplama işlemlerinden geçirilip en verimli pnömatik transfer işlemi gerçekleştirilir.

Çünkü biz biliyoruz ki, iyi bir toz tutma sistemi pnömatik transfer için en önemli unsurlardan biridir. Bu yüzden de ülkemizde ve dünyadaki en iyi markalarla çalışıyoruz..

TOZSUZLAŞTIRMAPROSESLERİ

Filtre tasarım ve imalatlarımızdaki ana prensip,  endüstriyel tesisler için yüksek dayanıma sahip ürünler üretmektir. Tüm bunları yaparken eğer proses uygun ise yurtdışı partnerlerimizin (WAM) standart ürünlerini kullanmayı tercih etsek de . Özel prosesler için özel ürünler imal ediyoruz. Bu bilgi ve yeti ile tozsuzlaştırma alanında tesisinizi daha çalışabilir bir hale getiriyoruz.

 
SİLO FİLTRE SİSTEMLERİ

 silo filtresi
  • Silotop, genellikle çimento siloları için kullanılan dünyanın en yaygın ve kendini uzun yıllar çalışarak akredite etmiş yegane filtredir. Çimento silo filtresi olarak da yaygın bir intibaya sahiptir. Muadillerine göre yaygın yedek parça, servis ve ekonomik olarak öne çıkmaktadır.

  • Etiketler: filtre, toz filtresi, karbon siyahı filtre, wam filtre, wameco, wamflo, wam silotop filtre, wam filtre, jet pulse filitre, jet pulse filtre, jet-pulse filtre, toz toplama, silo filtre, silo üstü filtre, silo filtresi, çimento silo filtresi, çimento filtresi, petrokok filtre, toz mikser filtresi, toz mixer filtresi, bunker filtresi, soğuk mikser filtre, mixer filtre, pvc mikser filtre, sıcak mikser filtre, cimento filtresi , silo filtresi,
DAHA FAZLASI