DOSERAY

DEPOLAMA-DOZAJ-TRANSFER  

 

Sultan Makina Ltd.Sti.

+90-226 353 21 21

 info@doseray.com

filtre

Toz Tutma FİLTRE  SİSTEMLERİ

Toz tutma sistemleri, silo bunker filtreleri, jet pulse filtre sistemleri, silo filtre sistemleri,ATEX Sertifikalı Ex-Proof Filtreler.

filte, jet pulse filtre

ATEX FİLTRE Sistemlerİ

Proses Filtreleri, sürece özel filtre üretimi, siklon filtreler,mikser filtreleri,ATEX Sertifikalı Ex-Proof Filtre çözümleri

Silo Ve Bunker Filtresi Nedir Nasıl Kullanılır?

Mekanik işleme tabi olan tüm toz formundaki  hammaddeler (kısaca katı akışkanlar)  prosese girdikten sonra mutlaka ortamda rejim gereği, mikronize olmalarından dolayı tozutmaya neden olur.Bunun önüne geçmek, malzemeyi tekrar havadan ayırmak için kullanılan toz tutucu ekipmana filtre denir. Filtreler  sayesinde  katı akışkan tozlar silo yada bunker gibi kapalı hacimde kalırken , hava filtrenin çıkış bölümünde dışarıya atılır.

Filtreler, proseslerinizin özelliği, taşınan katı akışkanın partikül büyüklüğü, vakum ve basınç altında çalışma durumuna göre paket toz tutma, jet-pulse filtre, siklon  çözümleri ile ortamı insan sağlığına zarar vermeyecek sınırların içinde olmasını sağlar.

Jet-pulse filtre imalatında avrupalı çözüm ortaklarının yanında yerli filtre medyası imalatçıları ve spesifik filtre elamanı üreten firmalar ile birlikte konstrüksiyonu tarafımızdan geliştirilmiş jet pulse temizleme sistemleri imal edilmektedir. Filtre elemanları ,  prosesin durumuna göre  %100 Teflon(DuPont) , anti statik,anti nem FDA onaylı şeklinde torbalı,kaset,kartuş şeklinde farklılıklar göstermektedir. .Bunun yanında prosesin durumuna göre ısıya,neme ve yanmaya karşı özel filtre medyaları ile işletmeniz için en uygun filtre sistemleri de üretim programının içinde yer almaktadır.

 

3/7/2009 tarihli ve 27277 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliğinin Kontrolü  Yönetmeliğinin 1 inci maddesi içeriğinde, baca gazındaki toz emisyonu 100 mg/Nm3 değerini  aşmamalıdır şeklindedir. Kullanmış olduğumuz filtre medyalarındaki toz emisyonu ise <1 mg / Nm3 tür.  Filtre medyası , DIN EN 60335-2-69 standardına göre M sınıfı 0,2 – 2 μ arası tozlarda %99,9’a varan filtre verimliliğine sahiptir.proses toz toplamaatex filtre

 

 

 

 

 

Filtre PDF KATALOG

SİKLONLAR ve JET PULSE FILTREler

Tüm pnömatik sistemlerde, santrifüj hareketi yardımıyla  hava ile tozu birbirinden ayıran konik konstrüksiyona siklon adı verilir..Siklonlara belirli bir hava debisi ile gelen hava toz-granül karışımı, siklon denilen bu konik konstrüksiyona girdiği zaman kesitin büyümesinden dolayı yavaşlar ve vortex (dönü) hareketini yapar.
Yani hava ile toz ürün karışımı hızlı hareketten birden faz değişikliğe uğrayarak daha büyük bir hacime çıkınca toz yada granül malzeme yerçekiminden ve santrifüjden dolayı aşağıya doğru düşer, hava ise atmosfere çıkar. Kısaca siklonlar bu şekilde çalışır. Siklonlara giriş kare,dikdörtgen,yuvarlak ve tanjant olabilir. Bu prosesin durumuna göre değişiklik gösterebilir.

Toz tutma becerileri...

Tüm filtre elemanları Max 150C gibi sıcaklıkta çalışma ve 1-5mikron partikülleri tutacak şekilde imal edilmiş olup küçük çaplarda pilesiye edilerek yüksek toz tutma alanlı filtrelerdir. Bunun yanında kullanılacak prosese göre 1-Yüzey Parlatma,2-Kalender,3-Teflon Emdirme 4-Ptfe kaplama 5-Özel reçine kaplama işlemlerinden geçirilir.

FİLTRE TASARIMI VE PROSES

Filtre tasarım ve imalatlarımızdaki ana prensip,  endüstriyel tesisler için yüksek dayanıma sahip ürünler üretmektir.  Bu bilgi ve yeti ile tozsuzlaştırma alanında tesisinizi daha çalışabilir bir hale getiriyoruz.

SİLO - BUNKER FİLTRE SİSTEMLERİ

 atex filtre
  • Her ne kadar üretimini yapmış olduğumuz filtre sistemleri , silolarda kullanılır gibi bir algı yaratsa da, filtreler silo, bunker, siklon üstü gibi endüstriyel tesislerde prosesin bir çok yerinde kullanılmaktadır. Üst taraftaki görsel reaktör üstü siklatex filtreon besleme sistemine ait olup bunun en açık ifadesidir.

bunun yanında, yan taraftaki kovalı sistem filtre ise proseste açığa çıkan tozların ortamda bulunanlara zarar vermemesi için imal edilmiştir. Dolayısı ile 400-1200mm çapında çeşitli varyasyonlarda ve m2 lere hava debisine uygun özel çözümler , prosesin ihtiyaçlarına göre dizayn edilebilir.


  • Etiketler: filtre, toz filtresi, karbon siyahı filtre, wam filtre, wameco, wamflo, wam silotop filtre, wam filtre, jet pulse filitre, jet pulse filtre, jet-pulse filtre, toz toplama, silo filtre, silo üstü filtre, silo filtresi,plasmec mikser filtre, plasmek mikser filtre, çimento silo filtresi, çimento filtresi, petrokok filtre, toz mikser filtresi, toz mixer filtresi, bunker filtresi, soğuk mikser filtre, mixer filtre, pvc mikser filtre, sıcak mikser filtre, silo üstü jet filtre, petrokok silo filtresi, cimento filtresi , silo filtresi, kalsit silo filtresi, silo üstü jet filtre, soda filtresi silo,ektrüder emiş sistemi filtresi, plaStik hammade emil filtresi, ağır ve ağır soda filtresi.,kül silo filtresi,ATEX
  •  Sertifikalı Ex-Proof Filtreler.
  • proses filtresi, toz emiş filtre
DAHA FAZLASI