..::SULTAN MAKINA SAN.TIC.LTD.STI&SULTANATE&DOSERAY DOSING SYSTEM::..


Un Depolamada Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar?

Ülkemizde çoğunlukla kullanılmakta olan Un siloları aslında gıda tüzüğüne çok da uygun olmayan.Çok parçalı boyalı ve cıvata bağlantılı yapıdadırlar. Un silosunun zamanla ek yerlerinde biriken larvalar ile siloda un bitinin olmasına neden olmaktadır. Bu yüzden içinde un depolama yapılacak siloların mümkünse Paslanmaz, Flanşlı yapılacak ise en alt yan taraftaki resimde görüldüğü gibi sadece donamları birbirine bağlamak için yapılmalı ve sızdırmazlığı sağlamak için gıdaya uyumlu özel silikon conta ile beraber monte edilmelidir.

Un silosunun iç yüzeyindeki  kaynakların tümü sulandırma tekniği ile yapılmalı ve periyodik olarak silo havalandırılmalı ve mutlaka üzerinde bir jet filtre olmalıdır.

 

Un ve Şeker Silosu Çözümleri?

Dış mekanlarda, büyük depolama alanlarında kullanılan Silolar AISI 304 Paslanmaz Silolar, Paslanmaz Tanklar 1.500mm çaptan 6.000mm çapa kadar imal edilebilmektedir. Çift cidarlı, Taş yünü yalıtımlı, su ısıtmalı proseslerde kullanılabilir. Standart Paslanmaz Silolarımızda Filtre, Gemici Merdiveni,Alt Üst Menhol, Doldurma boru giriş nozulları,.Seviye Sensör girişleri seçenek olarak sunulmaktadır.

Özellikle gıda proseslerinden un, şeker, kakao gibi hammaddeleri depolamadaki proses bilgimiz ve tecrübelerimizle,  sizlere uzun yıllar hizmet verecek tesisler tasarlamaktayız.

Her ne kadar ilk bakışta basit gibi görünse de spesifik özelliklere ve kritik özelliklere sahip olan bu  hammaddeler depolanması, sevki ve dozaj işlemleri belli bir mühendislik ve tecrübe gerektirmektedir. Başarılı ve konusunda tecrübeli personelimizle avrupa ve ülkemizde kurduğumuz bir çok proses, uzun yıllardır kesintisiz çalışmasıyla kendisini akredite etmiştir.

un silosu,un siloları,paslanmaz un siloları,un depolama sistemleri,un silo sistemleri,un transfer sistemleri,pnömatik un nakil,un tartım sistemleri,un silosu üretimi,şeker silosu imalatçıları,un silo üretim,un silosu


 

  

Ana Sayfa|Firma Profili|Taşıma Sistemleri|Depolama Sistemleri|Otomasyon|Proses Bilgisi|Ürünler|Referanslar&Fuarlar|İletişim