DOSERAY

DEPOLAMA-DOZAJ-TRANSFER  

 

SULTAN MAKİNA LTD.ŞTİ.

+90-226 353 21 21

Çalışma Saatleri: 08.30-17.30

hava kilidi, rotary valve

HAVA KİLİDİ

Tüm endüstriyel tesisler için gereksinimlerinize ve prpsesinize uygun hücre tekeri imal ediyoruz.Ve hücre tekeri hava kilidi , uzmanlık alanımız.

hava kilidi,eklüs,hücre tekeri

ROTARY VALVE

Endüstriyel tesisler için hava kilidi, eklüs, rotary valve, yıldız besleyici, hücre tekeri çözümleri...

Hava Kilidi Kullanım Alanları

Hava kilidi,  genellikle pnömatik transfer sistemlerinde (basınç ve vakum) toz yada granül formundaki ürün ile havayı birbirinden ayırmak için kullanılan , kanatçıklı yapıya sahip, mekanik bir cihazdır. Özellikle filtre altlarında , siklonlarda yaygın olarak kullanılır. Çapı ve dönüş devri, cihazın kapasitesini belirlerken, kanat töleransları ise ekipmanın verimini belirleyen en önemli unsurdur.. Bunun yanında hava kilidi, dozajlayıcı, silo altlarında oransal boşaltıcı olarak da kullanılması mümkündür.


Adından da belli olduğu gibi hava kilidi, havayı havayı hapseden,kilitleyen anlamına gelmektedir. Ama bu hapis kelimenin ilk manası değil de havanın geçmesine engel olmak şeklindedir.

Hava ile toz-granül formundaki katı akışkan vakum yada basınç sistemlerinde birbirinden ayrışması yada pnömatik taşıma için birbirine karışması gerekir. Bu şekilde dizayn edilen prosesler, hava kilidinin hatırı sayılır bir şekil de kullanım alanlarının içindedir.

Yani hava kilidleri basınç ve vakum sistemlerinde hava ile ürünü birbirinden ayırmak yada hava ile ürünü birbirine karıştırmak için kullanılan ekipmanlardır açıklamasını yapmak en doğru tanımdır. Genellikle siklon, filtre altlarında yada dozajlayıcı rotor olarak çeşitli proseslerde ara ekipman olarak da kullanılırlar.

HAVA KİLİDİ - ROTARY VALVE TİPLERİ

Hava Kilidi her ne kadar ilk bakışta standart bir ekipman gibi görülse de kullanılacak olan prosesin durumu ve içinden geçecek olan hammaddenin karakteristik özelliklerine göre farklılık gösterir.

Bunlar başlıca olarak kapasite, ısı, aşındırıcılık, dökme yoğunluğu, granül büyüklüğü, çalışma basıncı, kimyasal özellikler vs şeklinde sıralanabilir. Genel olarak bu sayılanlar hava kilidinin tipini ve formunu belirleyen en önemli unsurdur.

 

Hücre Tekeri ST37 Karbon çelik ve AISI-304 AISI-316 paslanmaz,Hardox,Ni-Hard olarak üretilmektedir. Hava Kilidi yataklama tipleri, sızdırmazlık elemanları salmastra,mekanik salmastra, keçe ve yine prosese göre farklılık gösterir. Hava Kilidi- Hücre Tekeri iç Rotorlar bıçaklı, Yuvarlatılmış tip, Ayarlanabilir kanatçık tipli, Sıyırıcılı, Polyamid, gibi seçeneklerden oluşabilir...  

 

 

 • hava kilidi rotor tipi
 • A1-A2-A3: Açık Kanatlı
  B1-B2-B3:Radüs-Oval Kanatlı
  C1-C2-C3:Ayarlanabilir ve Değiştirilebilir Kanatlıi
  D1: Kapalı veya düzenlenebilir rotorlu hava kilidi(Dozajlama)

PDF KATALOG

hücre tekeri - blow thru rotary valve

Granül toz forumundaki hammadeyi, ekipmanın üstünden alıp yerçekimi ve mekanik hareket ile ekipmanın altına boşaltan tip.(airlock ve hücre tekeri olarak da anılır.Tek farkları pnömatik hatlarda kullanıldıkları için boru giriş çıkışı yada eductora sahip olmalarıdır).

NEDEN DOSERAY HAVA KİLİDİ?

Hava Kilidi, tasarımı ve imalatı dışarıdan basit gibi görünse de kendi içinde bilgi ve tecrübe gerektirir. Sahada, farklı proseslerde çalışan binlerce hava kilidinin vermiş olduğu gücün getirdiği anlayış. Endüstriyel tesisler için yüksek sızdırmazlık ve minimum bakım -  maximum dayanıma sahip ürünler imal etmektir.

HAVA KİLİDİ KAPASİTE TABLOSU

hava kilidi eklüs
hava kilidi

hava kiidi, rotary valve air lock body

 

Hava Kilidi - Hücre Tekerinin bu kadar farklı seçeneklerden oluşma sebebi tamamı ile taşınacak malzemenin cinsi ve prosesle ilgilidir. Bu o kadar önemlidir ki. Yapılacak bir hata ile taşınacak malzemeye zarar bile verebilir. Piyasada bulunan basit çözümler belki un ve benzeri basit sayılabilecek malzemenin transferinde başlangıçta başarılı sonuçlar alabilir. Fakat granül büyüklükleri ve pnömatik transfer edilecek malzemenin ısıya ve basınca göre farklılık göstermesi, değişken boyutlarda gelmesi standart olan basit cihazların iflas etmesi anlamına gelir. Firmamız mühendisliğinde vereceğiniz spekler doğrultusunda yapacağımız hesaplamalarla çalışma basıncı, ters basınç, çalışma ısısı,malzeme büyüklüğü, malzeme cinsi(aşındırma etkisi,kırılganlık,liflenme..vs) ve hedef kapasiteye göre prosesinizin kesintisiz ve minimum duruşla çalışmasını sağlayan temelde aynı fakat kullanım süreci ve ömrü farklı hava kilidi üretilmektedir.

 

 • Etiketler: hava kilidi, rotary valve, hücre tekeri, hücre tekeri, kül hava kilidi, kül için hava kilidi, aşınmaya dayanıklı hava kilidi, pnömatik taşıma hava kilidi , hava kilidi imalatı,hücre tekeri imalatı, hava kilidi, rotary valve, eklüs, hücre tekeri, kül hava kilidi, kül için hava kilidi, aşınmaya dayanıklı hava kilidi, pnömatik taşıma hava kilidi , hava kilidi ankara, hava kilidi imalatçıları, özel hava kilitleri, airlock, hücre tekeri, özel hava kilidi, pnömatik  transfer hava kilidi, rotary valve üretimi, paslanmaz hava kilidi, kapsel, kapsel üreticisi, kapsel üretimi, radyüs kanat hava kilidi,teflon kaplı hava kilidi <span>
  , ensütriyel hava kilidi, blower eklüsü, blower eklüs,
  yıldız besleyici, endüstriyel hava kilidi
DAHA FAZLASI