DOSERAY

DEPOLAMA-DOZAJ-TRANSFER  

 

SULTAN MAKİNA LTD.ŞTİ.

+90-226 353 21 21

Çalışma Saatleri: 08.30-17.30

yön klapesi, yon klapesi, yonlendirme valfi, pnömatik yön klapesi

YÖN KLAPESİ

Pnmnatik transfer hatları için yön valfleri, üç yollu vanalar, yön klapeleri

multiport pneumatic valve

çoklu valfler

Pnömatik transfer hatları için çok yollu pnömatik  valfler, multiport, selektör vanalar

Flap Tipi Yön Klapesi Nerede Kullanılır?

Başta gıda olmak üzere,plastik,ilaç, kimya sanayisinde ve her türlü toz granül yapıdaki malzemeleri bir noktadan farklı x sayıda noktaya göndermek için kullanılır.Pnömatik yön klepelerimiz 60.3mm - 220mm lik paslanmaz AISI 304 inox, Aluminyum Döküm,Çelik döküm,Ni-Hard ı olarak standart tipte üretilmektedir.Bunun yanı sıra spesifik projeler de daha büyük yönlendirme klepelerini imalatları ve projelendirme hizmetleri verilmektedir. Pnömatik yön klapelerinin dizaynları maximum 2 bar basınca göre imal edilmiştir. Kısacası bu klapeler sadece pnömatik blower ve yüksek basınçlı orta faz transfer sistemlerinde kullanılabilir. Ayrıca blower çalışırken de aktif edilebilirler.

yön valfi,  yönlendirme valfi, yön klapesi


kLape pdf KATALOG

 

multiport valve

Multıport - çok yollu klapeler

Multiport- Çoklu pnömatik yönlendirme klape uygulamaları birden fazla iki yollu yönlendirme valfinin yetersiz geldiği yerlerde otomasyon ve uygulama,takip açısından kolaylık sağladığından dolayı kullanılır."Bir nevi kollektör gibi çalışır. Oysa ikili yönlendirme valfleri sanki bir otoyoldan ayrılan tali yollar mantığı ile hareket eder. Multiport uygulamalarının tek handikapı eğer proses aynı istikamette devam ediyorsa daha fazla boru kullanılması şeklinde açıklansa da her ikisinin de kullanım alanı farklıdır. Tek giriş 4,6,8,10,12,14... çıkış şeklinde AISI304 76.1mm ve 200 mm lik ve DN standardındaki tüm borulara göre spesifik çözümler üretilebilir. Balıkçılık sektöründe aktif olarak kullanılır ve selektör valf olarak da yaygın bir kullanımı vardır.  Multiport valf, klapelerin çalışması diğer 3 yollu valflere göre daha yavaş olduğu için hatta basınç varken çalıştırılmazlar.

slıde tıpı PNÖMATİK yÖn klapeleri

Flap tipi yön klapelerinin aksine açma kapama işlemi bir sürgü şeklinde yapılır. Sadece aynı cins hammaddelerin kullanıldığı prosesler için uygundur. Flap tipinden avantajı daha uzun ömürlü olmasıdır.Dezavantajı ise sistem tasarımı yüzünden içinde çapına göre bir miktar ürün barındırmasıdır.Ölçü olarak ise diğer tipte olduğu gibi  DN standardındaki tüm borulara göre spesifik çözümler üretilebilir. 

pnömatik yön klapesiyön klapesi

multiport valve

Özel Dizayn Klapeler

Her proses farklı bir rejime sahiptir. Bu yüzden bazı durumlarda standart uygulamalar yeterli olmayabilir. Bu yüzden prosesinizin durumuna göre aşınmaya karşı , sıcaklığa duyarlı, yüksek kapasiteli , sfarklı sıcaklıklar, basınç ve atmosferik şartlarda çalışacak  spesifik yön klapeleri üretiyoruz.

Prosesinize
Yön Verin

 
yönlendirme valfimultiportyön klapesi diverter valve

Tüm boru çaplarına göre spesifik yön klapesi imalatı

Özellikle slide tipi yön klapeleri diğer yön klapelerine istinaden daha çabuk aksiyon gösterecek ve flexibilitededir. Kaynak konstrüksiyondan imal edildikleri için imalat süreçleri daha kısadır , istenilen özel ölçüde imal edilmeleri mümkündür.

 

  • Etiketler:yön klepesi,  yönlendirme valfi, pnömatik yön klepesi, yön klapesi, pnömatik klape imalatı, multiport uygulamaları, multiport,çok yollu yön klapesi, pnömatik transfer yön valfi, yön klapesi, balık çiftlikleri için selektör valf