DOSERAY

DEPOLAMA-DOZAJ-TRANSFER  

 

Sultan Makina Ltd.Sti.

+90-226 353 21 21

Çalışma Saatleri: 08.30-17.30

vakum transport

Vakum Konveyör

 

hava kilidi,eklüs

Vakum Sistemleri

Hammadde emici sistemleri

PlaStik enjeksiyon ve extrüder makinelerinin kullanımına uygun, çeşitli kapasiteler de , taşınacak ürünün cinsi (katı akışkanın tipine) göre farklılıklar göstermektedir. Toz, granül, kırma,deşe vs gibi malzemelerin taşınması için uygundur. Aynı ürün eşdeğerlerinden farklı olarak hem deşe, hem granül hem de toz taşıyabilme özelliğine sahiptir. İmalatını yapmış olduğumuz emici sistemler siklon filtrelidir.

Tüm ürünler kendiliğinden temizleme sistemine sahiptir. Bakımı, montajı vs çok kolaydır. Paslanmaz haznesi, seviye sensörü makine başı ve makine üstü olarak iki farklı modeli vardır. Ürün %100 yerli imalatıdır.

Hammedde Emici-Yükleyici Paket Sistem Özellikleri

7” Dokunmatik Renkli Ekran
PLC Kontrollü ve görsel mesajlı kumanda panosu
Filtre temizleme zamanı ayarlı
2 Adet seviye sensörlü (dolu,boş)
Zamana göre emiş ayarlama programlı
Ürünün cinsine göre özel ayarlanabilir emiş nozulu
Vakumu gösteren transmitterli, çakar lambalı

plaStik hammadde emici

 

Vakum Taşıma PDF Katalog

Hammadde Emicileri Nasıl Çalışır?


Tüm emici sistemler siklon mantığı ile çalışıp hammaddeyi tanjant girişten emerek siklonda vortex hareketinin oluşmasını sağlar. Oluşan vortex sayesinde ürün yerçekimi ile aşağıya düşerken kirli hava filtre yada seperatörden geçerek temizlenir ve blowerden dışarı atılır. Bu tür emicilerde genellikle santrifüj blower kullanılır. Böylece filtreden toz kaçması blowere ciddi bir zarar veremez.


Etiketler: hammadde emici, deşe emici, toz emici, hammadde taşıma sistemleri, plaStik hammadde yükleyici, hammadde emiş sistemleri, plaStik hammadde besleme, plaStik hammadde taşıma sistemleri, hammadde taşıma, hammadde yükleme, hammadde yükleyici, hammadde yükleme sistemleri, vakum emici, hammadde yükleyici, emicili hammadde yükleyici

 

Vakum Konveyörde Tecrübe...

Pnömatik transfer de taşınacak her ürün farklı karakteriStik özellik taşır. Bu yüzden her ürünün yoğunluğu ve verimli taşıma basıncı yada vakum değeri de farklıdır. Bu da taşıma şekillerini farklılaştırır. Vakum konveyörleri ile taşıma veya basınç ile taşıma başlıca iki taşıma şeklidir. PlaStik hammadde  taşınan bir hat yada aynı ekipman ile  hiçbir değişiklik yapmadan eğer şeker taşımaya kalkarsanız prosesiniz iflas etmesi beklenen bir sonuçtur. Kullandığınız ekipmanlardan hiçbiri sağlıklı olarak çalışamaz. Eğer proses doğru tasarlanır, doğru enstrümanlar ve ekipmanlarla çalışılırsa otomasyonda yapılacak parametre değişiklikleri ile başarılı sonuçlar alınır.  Bu örnek, uygulama noktasında ciddi bir altyapı gerekliliği ve tecrübe kavramının önemini göstermektedir.

neden vakum ?

Vakum konveyörler düşük kapasiteli uygulamalar için çok idealdir. Kompakt yapısı ile her zaman ilgi çekici ve tercih edilen bir taşıma yöntemi olmuştur. Basınç ile taşıma yöntemine göre kapasite olarak dezavantajlarının olduğu değerlendirilse de  prosesin tipine göre bazı durumlarda vazgeçilmez olabilmektedir.


Neden Vakum Transport Tercih Etmeliyiz?

vakum ile taşıma

Pnömatik transfer - transport( vakum transfer) , vakum konveyör,  vidalı helezon, bant ve zincirli konveyöre göre en esnek yapıdaki taşıma yöntemidir. Her ne kadar birçok yardımcı enstrüman ve toz tutma sistemleri ile beraber çalışması gerekse de bu esnek yapısı sayesinde en çok tercih edilen taşıma sistemidir. Yukarıda vakum yöntemi ile bigbag dolum sistemi örneklendirilmiştir.

mikser besleme sistemleri

DAHA FAZLASI
Etiketler:pnömatik transfer, silo boşaltma sitemleri, hava kilidi, eklüs, hücre tekeri, helezon konveyör,  vakum ile pnömatik transfer, vakum ile transport vakum ile ürün taşıma, vakum taşıma, vakum konveyor, vakum konveyör, vakum ile hammadde transferi, vakum ile toz transferi