DOSERAY

DEPOLAMA-DOZAJ-TRANSFER  

 

Sultan Makina Ltd.Sti.

+90-226 353 21 21

info@doseray.com

filtre

JET Filtre Sistemleri

Toz tutma sistemleri, silo- bunker filtreleri, kalsit,soda, petrokok, çimento,pvc silo jet pulse  filtre çözümleri...

filte, jet pulse filtre

JET PULSE ÇÖZÜMLERİ

Karışım mikseri, reaktör, yatay mikser,dikey mikseri z mikser ve türevleri için jet pulse  filtre çözümleri

JET- PULSE FİLTRE nedir ve nerelerde kullanılır?

Pnömatik yada mekanik işleme tabi olan tüm toz formundaki  hammaddeler (katı akışkanlar)  prosese girdikten sonra mekanik işlemlerden dolayı mutlaka ortamda tozutmaya neden olur.Bunun önüne geçmek, malzemeyi tekrar havadan ayırmak için kullanılan toz tutuculara filtre denir. Jet pulse ismini ise filtrelerin hava darbeleri ile temizlenmesi işleminden almaktadır. Bu yüzden hava blöfleri ile temizlenen (patlaç valf), toz ayırma filtrelerine jet pulse filtre denir.
Filtreler, proseslerinizin özelliği, taşınan malzemenin partikül büyüklüğü, vakum ve basınç altında çalışma durumuna göre paket toz tutma, jet-pulse filtre, siklon  çözümleri ile ortamı insan sağlığına zarar vermeyecek optimum hale getirir. Bu yüzden jet pulse filtre tasarımı ve ekipmanları imalat aşamasında doğru şekilde seçimi gerekir.
Filtre veya filtre medyalarının yanlış seçilmesi prosesin iş görmemesine neden olabilir. Bu yüzdendir ki firmamız bünyesinde imal edilen tüm jet pulse filtreler , filtrasyon yapılacak sistemlerdeki toz malzemenin karakterine göre üretilir.

 

 Jet Pulse Filtre PDF KATALOG

SİKLONLAR ve JET PULSE FILTREler

Başta gıda olmak üzere,plaStik,ilaç,kimya sanayisinde her türlü toz granül yapıdaki malzemelerin transferi sırasında veya proses içinde mekanik hareketlerden dolayı açığa çıkan uçucu tozlar ile havanın birbirinden ayırt edilmesi, herhangi bir yerde toplanması için kullanılan seperasyon ekipmanına kısaca filtre adı verilir.Sanayinin bir çok dalında kullanılan jet pulse filtreler mühendisliğimiz dahilinde 1-200m2 ye kadar minimum 1-5mikron kalınlığındaki tozları tutacak şekilde tasarlanmaktadır.

Aynı şekilde prosesin durumuna göre telli yada kartuş tipi filtre  medyaları kullanılmaktadır.

JET PULSE FİLTRELERİN Toz tutma becerileri...

 Tüm pnömatik sistemlerde, santrifüj hareketi yardımıyla hava ile tozu birbirinden ayıran konik konstrüksiyona siklon adı verilir..Siklonlara belirli bir hava debisi ile gelen hava toz-granül karışımı, siklon denilen bu konik konstrüksiyona girdiği zaman kesitin büyümesinden dolayı yavaşlar ve vortex (dönü) hareketini yapar.
Yani hava ile toz ürün karışımı hızlı hareketten birden faz değişikliğe uğrayarak daha büyük bir hacime çıkınca toz yada granül malzeme yerçekiminden ve santrifüjden dolayı aşağıya doğru düşer, hava ise atmosfere çıkar. Kısaca siklonlar bu şekilde çalışır. Siklonlara giriş kare,dikdörtgen,yuvarlak ve tanjant olabilir. Bu prosesin durumuna göre değişiklik gösterebilir. .

jet pulse Filtre çözümleri

Jet Filtre tasarım ve imalatlarımızdaki ana prensip,  endüstriyel tesisler için yüksek dayanıma sahip ürünler üretmektir. 

 jet pulse SİLO FİLTRE SİSTEMLERİ

 silo filtresi
  • Çok yaygın olarak beton santrallerinde kullanılan silo filtreleri görsellerde görüldüğü üzere kartuşlu jet pulse filtrelerdir. Bu filtreler az yer tutan, kolay müdahele edilebilen ve bakım yapılabilen cinsten yaygın filtre elemanlarına sahiptirler.

 

7/2009 tarihli ve 27277 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliğinin Kontrolü  Yönetmeliğinin 1 inci maddesi içeriğinde, baca gazındaki toz emisyonu 100 mg/Nm3 değerini  aşmamalıdır şeklindedir. Kullanmış olduğumuz filtre medyalarındaki toz emisyonu ise <1 mg / Nm3 tür.  Filtre medyası , DIN EN 60335-2-69 standardına göre M sınıfı 0,2 – 2 μ arası tozlarda %99,9’a varan filtre verimliliğine sahiptir.proses toz toplamaatex filtre

 

 

Etiketler:jet pulse filtre sistemleri, jet pulse, jet fulse filtre,jet filtre jet puls, jet pulse silo filtresi,jet silo filtresi